Samsung S9+ vs Huawei P20 Pro – [porovnání]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Video is ready, Click Here to View ×


Huawei P20 byl DXOMarkem vyhodnocen jako nejlepší fotomobil, který předběhl i Samsung Galaxy S9+. Nám to nedalo a vzali jsme oba do Havlíčkových sadů, abychom otestovali foťáky na vlastní kůži. Chcete vědět jak test dopadl? Mrkněte se na další video s Petrem.

———————
Samsung Galaxy S9+ –
Huawei P20 Pro –

Share.

About Author

39 Comments

 1. Fotky sa mi viac páčia na P20 ale to video od 3:35 to mám pocit že ta P20 ma na objektíve ešte ochrannú fóliu 🙂 O pár tried slabšie video oproti S9, hlavne neostré na P20

 2. Veľmi pekné porovnanie aj keď fotografických scén bolo pomerne málo a pre milovníkov fotografie chýbalo porovnanie foto zoom kde p20 dominuje a viac nočných scén kde tak isto p20 dominuje. Ale samozrejme záleží od osobných preferencií a myslím že ani pri jednom z porovnaných telefónov kupujúci neurobí chybu a bude môcť fotoaparát schovať do šuflíku.Za mňa Huawei p20 pro v pondelok mi pride tak uvidíme ako dopadne porovnanie z mojou lumiou 950 ?

 3. Samsung má lepší mikrofon a trochu lepší barvy ve videu, ale spíše bych šel do P20 Pro. Super video více takových testů.

 4. naprosto perfektní recenze dle mého je P20 pro absolutní vítěz ve fotografiích, ale ty videa jsou mnohem mnohem lepší ze samsungu stabilizace huawei u 4K je děs a kvalita taky nic moc.

 5. Pokud se vám líbí Huawei P20 Pro nebo Samsung S9+, využijte možnost tyto produkty zakoupit se slevou 1000Kč. Stačí v košíku zadat slevový kód "HuraYoutube" a sleva je vaše :). P.S. Sleva platí i na P20 nebo S9 :). Čau Petr

 6. Po shlédnutí videa jsem si řekl, že napíšu taky své. Z počátku bych chtěl pochválit redakci za skvělé video se vším všudy 🙂 Máte čím dál lepší úroveň videí a dovolil bych si říct, že nejlepší na české scéně.

  Co se týče těchto dvou mobilů… Nejsem odborník, jsem pouze klasický uživatel, co si rád fotí pro sebe a nemá zdání o profesionálních úpravách fotek.
  Ve videu dle mého rozhodně panoval Samsung. Ať už šlo o dynamický rozsah či detaily. Stabilizace byla lepší spíš u P20 Pro, ale kdyby došlo k testu stabilizace ve 4k, tak by se obraz P20 Pro třásl jak osyka.
  U zvuku bych asi taky zvolil S9+.
  Přední kamera byla oříšek, protože videa rozhodně lepší z S9+, ale fotky jsou už na zvážení.
  No a teď asi pro mě nejdůležitější divize a to fotky z hlavních fotoaparátů. Ačkoliv si jsem vědom obrovského postprocesingu u P20 Pro a nereálnému obrazu, tak fotky z Huawei jsou lepší. Mají lepší detaily, dynamický rozsah, velkou škálu výběru funkcí a úprav. Noční fotky se nedají srovnávat.

  Suma sumárum, pro člověka, který spíš natáčí videa a očekává stabilní výsledky, měl by asi volit S9+.
  Co se týče fotek a možností hrát si s foťákem, zde bych vzal P20 Pro. Zároveň bych volil i podle ceny.

  Já osobně bych bral P20 Pro, protože co je pro mě důležité, to umí lépe jak S9+. Videa netočím, selfie moc nefotím a prostě si rád hraju 😀

  Jde tu tedy spíš o osobní preference 🙂

 7. Na huawei p20 pro na prednej kamere ste boli veľmi presaturovaný a na s9+ nie za mňa s9 + je lepší

 8. Zdravím Tě
  Tak konečně jsi doladil pozadí ve studiu ??
  Přirozenější mi připadá Samsung, ale Huawei se mi zdá, že se bude hodit víc do interiéru (narozeniny) i na takové foceníčko někde na výletě (muzea, kostely) noční fotografie měst atd.

 9. Samsung má mnohem lepší zvuk, optickou stabilizaci a věruhodné barvy. A za to jsem jsem rád protože moje S8 není žádnej zázrak

 10. myslim že Samsung to ma dynamicky rozsah lepsi podle me se libi vic tmavsi vzhled než ten svetlej ale stejna čekam až mi schvalej iphone 8 plus protože je určen pro slabozrake či slepe

 11. Zdá se to jenom mě že p20 pro má rozmazané video že zadní kamery. Jinak u p20 pro mě přijde horší zvuk ale to už je věc názoru za mě je lepší s9+

 12. Večerní fotografie bylo u S9+ natvrdo zapnutá clona 1.5 nebo automat? Pokud automat, tak pak fotí na 2.4 mám dojem? Pak se není čemu divit. Mám S9+, fotím na ruční režim, vše dám na automat jen clonu na 1.5 a to teprve lezou fotky, které jsou stejné jako P20 Pro možná i lepší.

 13. Můj názor je takový že Samsung galady s9+ je lepší než Huawei p20 pro, jelikož Samsung nahrává lip jak video tak i zvuk, Huawei mi přijde že je takový jako kdyby divný… Je to čistě můj názor 🙂

 14. Proč jsou poslední fotky západu slunce na Samsungu zazoomovaný snad na maximum a u Huaweie jsou normální? Jinak u Huaweie je video naprosto tragický, zvuk taky a to nemluvě o tom, že Samsung dokáže natáčet ještě v 4K a 60FPS. Fotky jsou opravdu lepší u Huawei, ale rozhodně ne všechny a za všech situací.

 15. V času 9:08 Je jasně vidět, že S9+ je více natočená na nebe kde je více světla tudíž se automatická clona přivřela. Samozřejmě s9 fotí lépe. Na začátku videa kdy jsou oba telefony vedle sebe je jasně vidět že s9 má lepší videa lépe zbarvené a zaostřené

 16. No ono je to přes den dá se říci stejné. Jednou je lepší Samsung, jindy zase Huawei. Někdy prepalene barvy, jindy trošku tmavé, ale vše bez šumu. Pokud se jedná o ty noční záběry, tak sem byl opravdu v úžasu, co P20 Pro dokáže vykouzlit za nádherné snímky, to klobouk dolů ?